Zaproszenie do Konkursu

Zrób stroik lub dowolną ozdobę świąteczną według własnego pomysłu (możesz wykorzystać podpowiedzi w załącznikach) i wyślij nam swoje zdjęcie wraz z wykonaną pracą (przez mobidziennik, konto wychowawców).

Na dokumentację Twojej pracy czekamy do 31 grudnia br,

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w drugiej połowie stycznia.

Wyniki pojawią się na stronie internetowej szkoły oraz gazetce szkolnej w dwóch kategoriach tj. dla klas 1-3 oraz 4-6.

Uczestnikom zostanie wpisana uwaga pozytywna i zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.

Wychowawca świetlicy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie do rodzinnej aktywności – wspólne przygotowanie dekoracji świątecznych np. wieniec, stroiki świąteczne.

Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia ma wiele wymiarów w zależności

od kręgu kulturowego, wyznania czy też tradycji przekazanej nam w rodzinie.

Niektóre zwyczaje z czasem wygasają czy też przybierają inną formę.

W wielu naszych domach nadal zabiegamy o świąteczny, bożonarodzeniowy wystrój

by podkreślić szczególny czas i atmosferę świąt.

Wieńce czy stroiki świąteczne to nieodłączny element tych zabiegów.

Do wykonania tych dekoracji potrzebne jest zgromadzenie materiałów do czego warto zaprosić członków rodziny: rodziców, dziadków czy rodzeństwo.

Plan działaniaJ

• Przyrodniczy zwiad -spacer do pobliskiego lasku/ lasu w poszukiwaniu szyszek

(pod tak zwanymi choinkami, chyba, że zbierzemy szyszki bukwiJ)

oraz owoców dzikiej róży ,głogu,  a nawet gałązek świerku , sosny, czy ogrodowej tui i patyczków.

• Zgromadzenie potrzebnych materiałów i pomocy:

- gazety lub czasopisma, naturalny sznurek lub taśma klejąca ( do zrobienia bazy wieńca),

- doniczki ceramiczne lub z tworzywa,  gąbki do wypełnienia (ew. papier, piasek, żwirek),

- szyszki, gałązki choinek, iglaków czy patyczki,

- sztuczny śnieg i miska lub  wiaderko z wodą,

- klej Magik lub „pistolet” i laseczki kleju na gorąco,

- ozdóbki np. owoce głogu, dzikiej róży, wstążeczki, bombki, sztuczne kwiaty.

Wybór zależy od możliwości i waszej  kreatywności.

Przebieg:

1.Przygotować stanowisko pracy ze zgromadzonymi pomocami i materiałami.

2.Namoczyć zebrane szyszki w misce ( wiaderku) z wodą do czasu „zamknięcia się”,

a następnie osuszyć na gazecie lub foli i pomalować sprejem ze sztucznym śniegiem

(  punkt obcjonalnie).

3.Wykonać bazę z papieru („obręcz”) poprzez zgniatanie pojedynczych arkuszy gazet

w rulony i łączenie za pomocą sznurka lub taśmy klejącej , formowanie w okrąg o dowolnej średnicy ( podpowiedzi w załączonym filmiku lub prezentacji YouTube),

4.Dekorowanie „obręczy” wieńca gałązkami, szyszkami, owocami itp. wg własnego pomysłu (załączone zdjęcia propozycji).

5.Układanie i dekorowanie gałązek w kompozycję w doniczce, uszczelnienie gąbką albo piaskiem (załączone zdjęcia propozycji).

Wykonanie dekoracji może być ciekawą i aktywną formą spędzenia czasu dla całej rodzinki lub formą waszego upominku dla jej członków.

Załącznik : adres prezentacji YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=PvqH91SrwxA)

Zdjęcia przykładowego wieńca i stroików.