O przedszkolu

Serdecznie witamy na stronie przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Mazańcowicach !!!

Nasze przedszkole jest placówką, w której działa 9 oddziałów przedszkolnych.

Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe. Posiadamy plac zabaw, który jest wyposażony w bezpieczne i atestowane urządzenia zgodne z normami. Oferujemy opiekę nad dziećmi w godzinach od 6:30 do 16:30 w przyjaznej i miłej atmosferze oraz trzy smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki w ciągu dnia – śniadanie, obiad i podwieczorek.
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna stara się, aby każdy dzień w przedszkolu był dla dzieci wyjątkowy. Oprócz obowiązującej pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej prowadzonej w oparciu o Podstawę Programową oraz uzupełnianej przez inne programy wychowania w przedszkolu.

Dodatkowo prowadzone są nieodpłatne zajęcia:
•    religia dla dzieci 5- i 6-letnich – dwa razy w tygodniu – zajęcia prowadzone w formie zabaw przybliżające dzieciom treści religijne,
•    język angielski – dwa razy w tygodniu – zajęcia z języka angielskiego to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, stymulującą proste wypowiedzi oraz zdolności naśladowczych dziecka.
•    zajęcia taneczne – specjalnie skonstruowane zajęcia taneczne zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia na zmiany zachodzące w muzyce, ilustrowanie ruchowe do piosenek, tańce grupowe oraz relaksacja przy muzyce.
W celu uatrakcyjnienia pobytu dzieci w przedszkolu organizujemy różne imprezy: przedstawienia teatru „Skrzat” z Krakowa oraz „Bajdurka” z Rabki, przedstawienia przedszkolnego teatrzyku „Bajka” - aktywizującego twórczo dzieci i nauczycieli, coroczna wizyta Świętego Mikołaja, Wigilia dla dzieci, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, Obchody Dnia Ziemi, Dzień Pluszowego Misia, Powitanie Wiosny, Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty, „Kolorowe dni” i inne. Odbywają się też bliższe i dalsze wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi. Bierzemy udział w programach ekologicznych „Przyjaciele natury” oraz „Mamo, tato wolę wodę”. Czynnie włączamy się również w akcje charytatywne tj. „Góra grosza”, „Pełna miska dla schroniska”, zbieranie plastikowych nakrętek, czy też zbiórka darów dla szpitala pediatrycznego. Dzieci uczestniczą w spotkaniach w bibliotece szkolnej w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” - spotkania te rozwijają mowę i doskonalą sprawności językowe dzieci. Dzieci są również objęte pomocą logopedyczną, współpracujemy również z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną.
Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach otwartych organizowanych w danych grupach.
Mając na uwadze szeroko rozumiane DOBRO DZIECKA jesteśmy zawsze otwarci na propozycje rodziców, staramy się być pomocnymi partnerami w wychowaniu i edukacji ich dzieci. Wszystko to ma na celu przygotować dzieci do wejścia w „dorosły świat”.