Apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Święta Narodowe Trzeciego Maja.

Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii Polski, uczniowie z klas: V a, V b, VI a, VII b i VIII b przygotowali przedstawienie pt. "Trzeci Maj - wielkie święto Polaków". Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w dniu 3 maja 1791r. ustawa zwana Konstytucją 3 maja przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej
i miała bardzo duże znaczenie dla następnych pokoleń. Dlatego tak ważne jest przypominanie tego faktu zwłaszcza dzisiaj i zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Katarzyna Piszczek