Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach

Zimowa wycieczka – „Choinka dla zwierząt” i Mikołajki 2022.

3 grudnia 2022 r. sympatycy górskich wędrówek i liderzy szkolnej zbiórki makulatury wzięli udział w zorganizowanym przez Oddział PTTK w Bielsku – Białej corocznym zimowym spotkaniu  młodzieży.

Nasza grupa wraz z opiekunami: Małgorzatą Jakubiec, Bartłomiejem Krótkim oraz Katarzyną Barnaś – Dziergas liczyła 38 osób. Wycieczka rozpoczęła się krótką wędrówką  z Mesznej do Chaty na Groniu, położonej w Beskidzie Śląskim, skąd rozlega się piękna panorama  na  Beskidy. Po dotarciu na  metę i krótkim odpoczynku, dzieci chętnie przystąpiły do „ubierania choinki” z przygotowanych wcześniej  w świetlicy i w domach przysmaków dla zwierząt.  Bardzo miłym akcentem podczas wycieczki  było spotkanie z Mikołajem, w trakcie którego nie zabrakło humoru, śpiewu, uśmiechu i prezentów, które sprawiły dzieciom wiele  radości.
Po mikołajkowych atrakcjach chętni mogli ogrzać się przy ognisku i upiec  kiełbaskę. Sympatycy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu przy pięknej pogodzie korzystali z placu zabaw.
 Dla chętnych przeprowadzono również  mini konkurs wiedzy przyrodniczo – turystycznej, w którym chłopcy z kl. VI i VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę.  
 Zadowoleni  z udanej wycieczki wszyscy szczęśliwie wrócili  autokarem do Mazańcowic.


                                                                                                              Opiekunowie Koła Turystycznego.