W świecie figur geometrycznych

We wtorek 13.12.2022 roku klasa 2c miała okazję na zajęciach komputerowych poznać rodzaje trójkątów.

W świecie realnym wiele przedmiotów kojarzy nam się z kształtami figur geometrycznych, takich jak: koło, kwadrat, prostokąt czy trójkąt. Na zajęciach uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną o figurach geometrycznych oraz projekty modeli figur wydrukowane w drukarkach 3D. Dzięki wydrukowanym modelom uczniowie mogli rozpoznać i porównać różne rodzaje trójkątów. W oczekiwaniu na efekt końcowy zaprojektowanych figur trójwymiarowych wszyscy starali się ozdobić świąteczne choinki w programie Paint na komputerach. Następnie w swojej sali, w ramach edukacji matematycznej pod okiem wychowawczyni, klasa 2c usystematyzowała swoją wiedzę oraz zastosowała w mozaikach matematycznych.

Wychowawca: Renata Duś