Uroczysta Akademia z okazji Rocznicy Chrztu Polski

12 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Rocznicy Chrztu Polski.

Wydarzenie to miało na celu upamiętnienie historycznego momentu o ogromnym znaczeniu dla kształtowania się tożsamości naszego kraju.
Akademia rozpoczęła się od powitania zebranych przez Panią Wicedyrektor Katarzynę Piszczek, która podkreśliła wagę obchodów tej rocznicy oraz znaczenie chrztu Polski dla naszej historii i kultury. Następnie wprowadzono sztandar, a uczestnicy zebrani w auli szkolnej wspólnie odśpiewali hymn narodowy. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy 6b zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod opieką Pani Katarzyny Dębińskiej-Zwięczak. Podczas występu zilustrowali w przystępny sposób kluczowe zdarzenia związane z chrztem Polski, od momentu formowania się państwa, aż po przyjęcie chrztu przez Mieszka I. Do organizacji tej wyjątkowej uroczystości przyczyniła się także Pani Iwona Gawlas, która przygotowała stosowną dekorację auli szkolnej, a także zainspirowała uczniów do wykonania repliki Drzwi Gnieźnieńskich. Należy poświęcić kilka chwil, by je należycie pooglądać, bo są wspaniałym dopełnieniem naszego święta.
Obchody zakończyła Pani Katarzyna Piszczek dodając, że akademia z okazji Rocznicy Chrztu Polski była nie tylko sposobnością do pogłębienia wiedzy historycznej, ale także do refleksji nad tożsamością narodową i wartościami, które od wieków kształtują naszą kulturę.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, wydarzenie to miało charakter niezwykle pouczający i inspirujący.

Zespół redakcyjny