Spotkanie wychowanków świetlicy z bibliotekarką z Książnicy Beskidzkiej

W dniu 26 marca, dzięki współpracy szkolnej biblioteki z Książnicą Beskidzką, świetlica szkolna gościła bibliotekarkę pracującą w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku – Białej.

Pani Agnieszka poprowadziła dla grup świetlicowych warsztaty dotyczące tradycji i obyczajów związanych z wiosną i świętami wielkanocnymi. Pokazała między innymi dzieciom tradycyjne kartki świąteczne z dawnych lat oraz te współczesne, przypomniała przysłowia związane z wiosną, opowiedziała lub czytała ciekawostki o Marzannie. Wskazała też dzieciom ciekawe propozycje z zakresu literatury dziecięcej. Zwieńczeniem warsztatów były zajęcia plastyczno – manualne, podczas których uczniowie wykonali kartkę świąteczną z pisanką ozdobioną własnoręcznie według własnego pomysłu i z użyciem materiałów udostępnionych przez panią Agnieszkę.
To było już drugie spotkanie wychowanków świetlicy z bibliotekarzem z Książnicy Beskidzkiej, również bardzo ciekawe. Liczymy, że znów dzięki staraniom naszej bibliotekarki szkolnej, pani Beaty Kani jeszcze nie raz będziemy gościć pracowników Książnicy Beskidzkiej.