Wizyta Pani Dyrektor Ewy Wasylkowskiej z bielskiej szkoły „ZDZ”

W miniony czwartek, tj. 14.03.2024 r., mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole Panią Dyrektor z bielskiego ZDZ-u. W spotkaniu uczestniczyły tylko klasy ósme, gdyż to one w tym roku stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Pani Dyrektor zabrała  nas na wirtualny spacer po szkole, przedstawiła i omówiła kierunki kształcenia, zasady zdobywania odpowiednich kwalifikacji i egzaminy z nimi związane, projekty jakie szkoła realizuje, bogatą ofertę zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych oraz z dumą zaprezentowała szkolną gazetkę, którą współtworzą przyszli dziennikarze.

Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż bielski ZDZ ma bogatą i różnorodną ofertę edukacyjną dla swoich przyszłych i obecnych uczniów, począwszy od szkoły branżowej, po technikum, a na liceum i kwalifikacyjnych kursach zawodowych skończywszy.

Szkoła wyposażona jest w nowoczesne pracownie lekcyjne, pracownie zajęć praktycznych, posiada własne studio nagraniowe z profesjonalnym sprzętem, prowadzi zajęcia z doświadczonymi youtuberami i osobami "z branży", współpracuje z fundacjami, instytucjami rządowymi i pozarządowymi, firmami logistycznymi, spedycyjnymi, fryzjerskimi i kosmetycznymi, IT i OZE oraz z Cavatina Hall zapewniając między innymi praktyki zawodowe dla uczniów.

Kończąc spotkanie Pani Dyrektor zaprosiła naszych uczniów na dzień otwarty 27 marca oraz na rodzinny piknik 24 maja. Otrzymaliśmy losy i możemy wziąć udział w loterii fantowej! Miłym akcentem dopełniającym całości był mini quiz wiedzy o ZDZ wraz z nagrodami!

Pięknie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Wasylkowskiej za poświęcony czas, życzliwość i zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły naszej młodzieży.

Agnieszka Lanc