„W wirtualnym labiryncie zagrożeń” - prelekcja dla rodziców.

W opinii wielu specjalistów śledzących wpływ rozwoju technologii na rozwój człowieka, funkcjonuje porównanie, że Internet jest podwórkiem współczesnych nastolatków, z tym, że na tym podwórku pojawiają się coraz młodsze dzieci...

Czy rodzice są świadomi z czym mają kontakt ich dzieci podczas korzystania z gier, mediów społecznościowych, serfując po różnych stronach internetowych?

W dniu 25.01.2024 r. podczas spotkania z rodzicami naszych uczniów, została wygłoszona prelekcja przez p. P. Rychłego. Celem spotkania było przedstawienie aktualnych trendów w post-pandemicznej rzeczywistości, mających szkodliwy wpływ na nasze dzieci . Prelegent kierował uwagę rodziców na pojawiające się zagrożenia w cyberprzestrzeni, posługując się konkretnymi przykładami.

Temat cyberbezpieczeństwa z pewnością nie został wyczerpany, wiedza o zagrożeniach wymaga pogłębienia.

Zachęcam do zaglądania w świat rzeczywistości cyfrowej, w której funkcjonują nasze dzieci. Dynamiczny rozwój technologii daje nam wiele możliwości ale i pociąga za sobą wiele niebezpieczeństw.

Wszystkim przybyłym rodzicom dziękujemy za udział w spotkaniu.

M. Węgrzyn