Zimowy Zlot Młodzieży – „Choinka dla zwierząt”.

09.12.2023 r. w pięknej, zimowej scenerii odbył się kolejny już Zimowy Zlot Młodzieży szkolnych kół SKKT – PTTK, w którym wzięło udział nasze Koło Turystyczne  pod opieką: p. Bartłomieja  Krótkiego i p. Małgorzaty Jakubiec.

Wszyscy uczestnicy po dość wymagającej wędrówce w dużym  śniegu, spotkali się przy Chacie na Groniu w Mesznej, gdzie miały miejsce najważniejsze punkty programu wycieczki. Pierwszym  z nich było „strojenie choinki”  przygotowanymi wcześniej w domu  lub w świetlicy  smakołykami dla zwierząt w formie łańcuchów i zawieszek. Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie z Mikołajem, od którego każdy dostał drobne upominki oraz zabawy na śniegu i  zjazdy na ślizgach. Starsi uczniowie mogli wykazać się również  swoją wiedzą  biorąc udział w  konkursie przyrodniczym.
Podczas całego pobytu dzieci mogły odpocząć przy pączku i gorącej herbacie, a także ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski – chętnych nie brakowało.
Zapraszamy na kolejne wycieczki z Kołem Turystycznym  Pionier.

Opiekunowie koła turystycznego.