Listopadowy Dzień Postaci z Bajek w Mazańcowicach

Jak co roku szkoła w Mazańcowicach bardzo hucznie obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Jego głównym celem jest zachęcenie do częstszego czytania bajek i baśni.

Wiemy jakie ogromne korzyści płyną z systematycznego kontaktu z lekturą. Książki między innymi wpływają  na pobudzenie wyobraźni, rozwijanie komunikacji, wzbogacenie słownictwa, zwiększenie wrażliwości i wiedzy ogólnej oraz rozwój myślenia. W ten dzień wszyscy uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wcielić się w swoją ulubioną postać z bajki lub baśni. Na lekcjach rozmawialiśmy, dlaczego warto czytać książki, jakie pozycje książkowe są naszymi ulubionymi, czego książki próbują nas nauczyć i co przekazać. Tworzyliśmy plakaty promujące czytanie, w grupach pisaliśmy własne książki oraz tworzyliśmy prace plastyczne. Wspólnie spotkaliśmy się na auli szkolnej, aby podziwiać najciekawsze stroje. Odbył się również pokaz mody naszych najciekawszych strojów. Jury wyłoniło i nagrodziło troje uczniów. Otrzymali oni również nagrody i dyplomy za konkurs plastyczny, który ogłoszony był już kilka dni wcześniej pt. „Moja ulubiona postać z bajki”, w którym wzięło udział ponad 30 osób. Na koniec uczniowie otrzymali słodki upominek oraz mieli możliwość potańczyć i pobawić się przy muzyce. Radości i uciechy nie było końca! Doświadczyliśmy chwilę radosnej atmosfery, wyjątkowej integracji i przenieśliśmy się w świat cudowności i wyobraźni. Doskonale wiemy, że najlepiej uczy się przez zabawę.

Małgorzata Babińska