Lapbook przyrodniczy klasy 2c

Uczniowie klasy 2c w ramach powtórki o pogodzie oraz porach roku wykonali lapbooki z edukacji przyrodniczej.

Czym jest lapbook? To teczka tematyczna z różnymi informacjami. Znajdują się tam rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. Wszystko jest umieszczone w kieszonkach o różnych kształtach i na karteczkach. To taka interaktywna teczka, pomagająca zgromadzić wiedzę na podany temat.

Prace zostały wspaniale wykonane na kartkach różnej wielkości, w różnobarwnych kolorach. Zadanie w łatwy i przyjemny sposób pozwoliło zrealizować wiele celów m.in.: popularyzowanie lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji, rozbudzanie kreatywności i wyobraźni dziecka, poszerzenie wiedzy o porach roku, zwiększenie motywacji uczniów do samodzielnej nauki, powtórki materiału, wdrażanie do staranności, rozwijanie motoryki ręki oraz nauka organizacji pracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

mgr Daria Łukaszewska-Koch