Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 8 listopada Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie ZSP w Mazańcowicach uczcili 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię przygotowała klasa 5b pod kierunkiem wychowawczyni Klaudii Kowal oraz Marzeny Zając- Chrzanowskiej. Pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego przygotowała Marzena Muzyka.
  Uczniowie przypomnieli, że był to smutny czas w historii naszej ojczyzny, kiedy nie było polskiego rządu ani wojska, ani stolicy. Nie wolno było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.
Wtedy być Polakiem oznaczało przede wszystkim mieć własny honor.
  Na zakończenie akademii pani dyrektor Ewa Naglik podkreśliła, jak ważna jest pamięć o tamtych czasach, szacunek dla symboli narodowych oraz tego, że wszyscy żyjemy w wolnym kraju.

Klaudia Kowal