Sałatka owocowa klasy 2c

Uczniowie klasy 2c dnia 30.10.2023 przygotowywali zupełnie samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Dzieci przyniosły do klasy swoje ulubione owoce, które zostały wcześniej umyte. Po krótkim wstępie, podwinięciu rękawów, ubraniu fartuszków, zadbaniu o higienę pracy i bezpieczeństwo, przystąpiły do obierania i krojenia owoców. Całe przedsięwzięcie sprawiło im nie lada przyjemność. Królowały jabłka, gruszki, ale nie zabrakło też mandarynek, bananów, pomarańczy, winogron, kiwi, malin, borówek.

Uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały. Sałatki były pyszne, a zapach roznosił się po całej szkole.

mgr Daria Łukaszewska-Koch