Program plastyczny w grupie Kaczuszki - "Z technikami plastycznymi za pan brat"

Grupa Kaczuszki w tym roku przedszkolnym, będzie poznawać różne techniki plastyczne.

Przedszkolaki będą poznawały techniki rysunkowo-graficzne, malarskie, przestrzenne oraz płaskie.

Dzieci wykonały już własnoręcznie jesienną wydzierankę - kolorowały kartkę kredkami świecowymi, następnie zamalowały ją farbą by po wyschnięciu patyczkiem wydrapać niezykłe wzory jesiennych liści.

Malowały świecą wzory na kartce, następnie farbą by uzyskać niesamowite efekty.

Wykorzystaliśmy technikę origami (sztukę składania papieru) do wykonania psa.

Używały kredek świecowych (stosowały technikę malarską i linearną) do malowania ilustracji do wiersza  pt. "Stefek Burczymucha", który przeczytał zaproszony gość - Pani bibliotekarka. Wystawa prac dzieci jest dostępna w bibliotece. Zapraszamy :)

Przed przedszkolakami z grupy Kaczuszki jeszcze wiele technik do poznania, efekty będą na bieżąco przedstawiane.

Zespół redakcyjny