Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury - projekt edukacyjny w grupie Kaczuszki

Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – misia, który w roku szkolnym 2023/2024 odbył czytelniczą podróż po ich domach. W przedszkolu pluszak „zamieszkał” w kąciku czytelniczym. Zostało mu nadane imię - Karmelek.

Maskotka będzie obecna na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Dzieci, po zapoznaniu się z książką, wypełniły kartę z dzienniczka Małego Misia (PIERWSZE ZADANIE).

W trakcie realizacji DRUGIEGO ZADANIA dzieci poszukiwały z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniały poczucie własnej wartości. Dowiedziały się/ utwierdziły się w przekonaniu, że każdy ma swój talent/ swoją predyspozycję. Dzięki opowiadaniom odbyły podróż po sali zamienionej w Wyspę Talentów. Talenty/ predyspozycje i zainteresowania dzieci zostały przedstawione jako skarby, które należy rozwijać.

Zespół redakcyjny