„Warzywa i owoce są zdrowe”

Światowy Dzień Warzyw i Owoców, który przypadł w tym roku 15 października zapoczątkował w świetlicy szkolnej realizację cyklicznego projektu „Warzywa i owoce są zdrowe”.

Dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane warzywa i owoce, dowiadywały się, jakie cenne witaminy one zawierały oraz jaki jest ich wpływ na nasze zdrowie. A wiedzę na temat zdrowego odżywiania zdobywały poprzez oglądanie filmów edukacyjnych, rozmowy w kręgu, słuchanie wierszy, piosenek i zagadek tematycznych. Dzieci rozwiązywały również łamigłówki i quizy interaktywne, zakręcały kołem fortuny, wykreślały, kodowały, tworzyły prace plastyczne i techniczne.

Zwieńczeniem projektu było zespołowe wykonanie plakatu, który wraz z pracami plastycznymi został wyeksponowany na ekspozycji w auli szkolnej.

Edyta Waluś