Sezon turystyczny w nowym roku szkolnym rozpoczęty!

XXI Powiatowy Rajd Górski „Brązowego  liścia”.

7 października 2023r. członkowie Koła Turystycznego „Pionier” i sympatycy górskich wędrówek spotkali się w sobotni poranek, aby wziąć udział w wycieczce zorganizowanej przez opiekunów koła  w ramach Jesiennego Rajdu Powiatowego. Po dotarciu autokarem na miejsce zbiórki, ruszyliśmy z  Bielska – Białej - Lipnika wraz z przewodnikiem i grupą z innej szkoły w kierunku Hrobaczej Łąki.  Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z dosyć wymagającym podejściem na Przełęcz u Panienki, skąd po  odpoczynku i zrobieniu wspólnych zdjęć udaliśmy się do schroniska. Dotarcie na Hrobaczą Łąkę dla młodszych i mniej wytrawnych turystów było dużą radością i zasłużonym odpoczynkiem.  Droga powrotna do miejscowości Kozy biegła w dużej części lasem. Nowo wytyczony, zielony szlak okazał się stromy i wymagający. Trud jego pokonania wynagrodził piękny widok na kamieniołom, nieopodal którego przebiegał nasz szlak. Wszyscy podziwiali to magiczne miejsce – przyrodę, wnętrze skał i cały rekreacyjny teren wokół niego. Na mecie rajdu przy Centrum Sportowo -  Widowiskowym w Kozach, gdzie przybyło około 500 dzieci i dorosłych z innych szkół powiatu, odbyły się konkurencje sportowe i prezentacje wokalne.

W konkurencjach:

• rzut ziemniakiem: II miejsce zajął Maciej Taranowski (kategoria klas I – III ),
  • rzut piłką do kosza na czas: ex aequo III miejsce zajęli : Nikodem Mrowiec  i Adam Gaszczyk

W prezentacjach piosenki wystąpili: solista Wojciech Kolber z klasy 6b, a także grupki dziewcząt z klasy 4a, 6a oraz chłopcy z klas młodszych.
Specjalne podziękowania od władz Starostwa Powiatowego za wkład w rozwój turystyki w  naszym regionie  otrzymali również  opiekunowie koła turystycznego: Małgorzata Jakubiec i Bartłomiej Krótki.
Wszystkim bardzo gratulujemy !

Zespół redakcyjny