Warsztaty „ ZA JAKI”

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Dzień, taki jak ten powinien skłonić nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co robię dla siebie, aby zadbać o swoje psyche, jak myślę o sobie, jak czuję się sam ze sobą?
Jednym ze sposobów na zadbanie o zdrowie psychiczne jest  podejmowanie wysiłku przy nauce nowych rzeczy. Dbając o rozwój swoich umiejętności rozwijamy nasz umysł. Nie należy zapominać o swoim ciele, tu watro wspomnieć o mądrości jaka kryje się w powiedzeniu „ w zdrowym ciele zdrowy duch”. Trzeba również zaznaczyć potrzebę odpoczynku, celebrowania małych przyjemności, poświęcenia czasu na pasje. Pamiętać należy również o umiejętności budowania adekwatnej samooceny.
Tym ostatnim zajmowali się nasi uczniowie podczas zajęć z wychowawcami przy okazji realizacji warsztatów z programu profilaktycznego „ZA JAKI”.
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć  z przeprowadzonych warsztatów.

Marta Węgrzyn