WIOSENNY POWIATOWY RAJD GÓRSKI Z METĄ W SZCZYRKU.

17 czerwca 2023 r.  sympatycy wędrówek górskich po raz kolejny reprezentowali szkołę w Rajdzie Powiatowym organizowanym przez Starostwo Powiatowe i Oddział PTTK w Bielsku – Białej.

Uczestnicy wraz z opiekunami: p. Bartłomiejem Krótkim i p. Małgorzatą Jakubiec  przy pięknej, sprzyjającej pogodzie, rozpoczęli wędrówkę w Szczyrku Biłej. Poszczególne drużyny  pod opieką przewodnika górskiego udały się  zielonym szlakiem w kierunku Klimczoka docierając do łącznika ze szlakiem niebieskim, skąd wszyscy przeszli  do Sanktuarium  Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku. Po odpoczynku, zwiedzeniu kościoła i Groty Matki Boskiej ze źródełkiem oraz dokumentacji zdjęciowej cała grupa  udała się na metę rajdu, która miała miejsce w Szczyrku Skalite – lokalnym amfiteatrze.  Po chwili dotarli  tu również uczestnicy z innych szkół.  Po posiłku i odpoczynku chętni uczniowie wzięli udział w prezentacjach wokalnych i konkursie wiedzy. Dużą atrakcją była również  przygotowana przez organizatorów ścianka wspinaczkowa, z której mogły korzystać , wypróbowując swoich sił,  wszystkie chętne dzieci i młodzież.

W konkursie Wiedzy o Powiecie Bielskim nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy:

• w grupie klas  młodszych I miejsce zajęła Martyna Szczepaniak
  • w kategorii klas IV – VIII  nasi reprezentanci zajęli:

- II miejsce Nikodem Mrowiec,

- III miejsce Mateusz Kudziełko.

Swój talent wokalny zaprezentowała Justyna Pająk. Wszyscy otrzymali nagrody i upominki.

Gratulujemy!!

Po podsumowaniu i zakończeniu rajdu przez  przedstawicieli Starostwa, cała grupa  w świetnym  humorze, udała się autokarem do Mazańcowic.

Krótki Bartłomiej