Złaz Turystyczny

Członkowie Koła Turystycznego PTTK „Pionier” reprezentowali szkołę na 59 Złazie Turystycznym Oddziału PTTK „Podbeskidzie” z metą na Soszowie Wielkim.

W sobotę 13 maja 2023 o godz. 7.00 rozpoczęła się nasza górska przygoda, kiedy to wraz z innymi uczestnikami wycieczki, autokarem udaliśmy się z Mazańcowic do Wisły Jawornika. Stamtąd przeszliśmy szlakiem zielonym i czerwonym do schroniska PTTK na Soszowie Wielkim, gdzie miała miejsce meta złazu. Towarzysząca nam Pani przewodnik opowiedziała nam podczas wędrówki górskiej wiele ciekawych rzeczy na temat otaczającej nas przyrody i gór Beskidu Śląskiego. Po 2 godzinach dotarliśmy na metę rajdu, gdzie przy schronisku czekał na nas ciepły posiłek i dłuższy odpoczynek. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w rywalizacji sportowej lub Konkursie Wiedzy Turystycznej o Beskidzie Śląskim.
Sukces w konkursach odnieśli:

- w konkursie sprawnościowym - rzut lotką – Nikodem Mrowiec kl. 6c – I miejsce, Julia Nowak kl. 5a – III miejsce, Bartosz Zemczak kl. 8c – IV miejsce
- w konkursie wiedzy o Beskidzie Śląskim – Julian Lalorny kl. 6c – II miejsce, Martyna Taranowska kl. 5a – IV miejsce
- w podsumowaniu złazu – Koło Turystyczne „Pionier” w Mazańcowicach – I miejsce
Po podsumowaniu Złazu i rozdaniu nagród wszyscy zeszliśmy niebieskim  szlakiem z powrotem do Wisły Jawornika, skąd autokarami, zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do Mazańcowic.

Opiekunowie koła