Wycieczka - Jeżyki i Puchatki

W dniu 21.04.2023 dzieci z grupy Jeżyki i Puchatki  wybrały się na wycieczkę do Centrum Kreatywności 1000 Klocków Katowicach.

To wyjątkowe miejscem na mapie atrakcji dla dzieci na Śląsku, w którym łączy się  zabawę i naukę w oparciu o uwielbiane przez wszystkich klocki LEGO.

„LEGO” to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „Leg godt”, czyli „baw się dobrze”. Klocki LEGO zostały wymyślone w pierwszej połowie XX wieku i od tego momentu nieustannie edukują, bawią i rozwijają dzieci w każdym wieku, ale są także rozrywką dla całych rodzin.

Zabawa klockami LEGO rozwija kreatywność, rozbudza wyobraźnię przestrzenną, poprawia zdolności manualne i spostrzegawczość, co dla dzieci może mieć pozytywne skutki w przyszłości przy rozwiązywaniu zadań technicznych, czy matematycznych. To także dobra okazja do zapoznania najmłodszych z zagadnieniami z zakresu inżynierii, szczególnie przy użyciu zestawów Lego Technic.

Zespół redakcyjny