Jedenasty Listopada!

"Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa."

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Rocznicę tego święta obchodzimy jako Święto Niepodległości. Tego dnia wspominamy pokolenia Polaków, którym zawdzięczamy wolność.

W dniu 4 listopada 2020 roku uczniowie klas 4 - 8  ZSP w Mazańcowicach w czasie zdalnych lekcji wychowawczych i uczniowie klas I - III zobaczyli przygotowaną prezentację  z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Myślą przewodnią prezentacji multimedialnej  było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla polskiej historii symbolami narodowymi.
102 rocznica odzyskania niepodległości nie została zapomniana w naszej szkole, a dzięki prezentacji, zostanie ona w pamięci, uświadamiając wszystkim, że wielka ofiara wymaga wielkiej pamięci o czasach i ludziach. To była  przede wszystkim lekcja  PATRIOTYZMU.

Zespół redakcyjny

Prezentacja 11 listopada 2020r.pptx >>>