Biblioteka szkolna zaprasza na: "Całoroczny konkurs czytelniczy ..."

"Całoroczny konkurs czytelniczy ze znajomości literatury dziecięcej dla klas 2, 3, 4"

Co miesiąc, na stronie internetowej biblioteki będą pojawiać się cztery pytania z książek dla dzieci, Trzy osoby, które jako pierwsze pojawią się z prawidłowymi odpowiedziami w bibliotece szkolnej, otrzymają 1-4 punktów (1punkt za każdą dobrą odpowiedź). Konkurs trwa do czerwca 2021 roku, gdzie nastąpi podsumowanie i wyłonienie troje zwycięzców. Oczywiście czekają dyplomy i nagrody.

Zapraszamy !

Pytania na wrzesień: dotyczą twórczości Juliana Tuwima

1. Proszę podać tytuł wiersza …… Bo wszystko „Sama! sama! Sama!” Ważna mi dama! Wszystko sama lepiej wie. Wszystko sama robić chce. Dla niej szkoła, książka, mama. Nic nie znaczą – wszystko sama! .....

2. W wierszu: „Trudny rachunek” szły trzy kaczuszki. Podaj kolory tych kaczuszek.

3. Proszę podać tytuł wiersza ……. Ćwir-ćwir-ćwir przez pola leci. A to znaczy: słońce świeci. Z gąszczy ptaszek ptaszka zwie, Tak, to to ….

4. Kto pomógł dziadkowi wyciągnąć z ziemi rzepę w wierszu pt: „Rzepka”.