MATEMATYCZNY PODRÓŻNIK

Zachęcamy serdecznie do udziału wszystkich czwartoklasistów w innowacji matematycznej „MATEMATYCZNE  PODRÓŻE - te małe i duże”. Trwać ona będzie od 01.10.2022 r. do 31.05.2023 r., której celem jest podnoszenie umiejętności matematycznych uczniów, ukazanie atrakcyjności matematyki, wskazanie jej praktycznego zastosowania w życiu codziennym oraz podejmowania twórczych działań przez stosowanie nowoczesnych metod nauczania matematyki.

Uczniowie wykonują 6 zadań pod opieką osób dorosłych (rodziców/opiekunów) oraz plakat który wykonują samodzielnie. Kolejność wykonywania jest dowolna.

Podczas każdego ćwiczenia uczniowie dokumentują wykonanie zagadnienia, wykonując przynajmniej 3 zdjęcia. Po pokonaniu każdego ćwiczenia uczniowie na bieżąco przesyłają przez dziennik elektroniczny pełną dokumentację fotograficzną (3 zdjęcia + opis) – Pani Annie Miler. Pani Anna Miler – po weryfikacji nadesłanej dokumentacji – publikuje na szkolnej stronie internetowej ranking prezentujący dokonania uczestników, a uczniom, którzy wykonają wszystkie ćwiczenia, przyznaje tytuł "MATEMATYCZNEGO PODRÓŻNIKA" wraz z pamiątkowym dyplomem i drobnym upominkiem.

Szczegóły innowacji oraz zadania do wykonania znajdują się na szkolnej stronie internetowej (zspmazancowice.edu.pl/) w zakładce: KOŁA, KONKURSY > "MATEMATYCZNY PODRÓŻNIK”.

Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna.

Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka. Matematyka jest miarą wszystkiego. (Arystoteles)

Anna Miler