Wycieczka klasy II c do kopalni srebra

Dnia 7.06. klasa II c wyjechała na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie kopalni srebra. Wyruszaliśmy spod szkoły o 8.30. Kiedy dotarliśmy, czekał na nas już przewodnik- Pan Edward. Na początku, w sali multimedialnej obejrzeliśmy krótką legendę o Rybaku, który znalazł pierwszą baryłkę srebra.

Wspólnie przeszliśmy do sali, w której znajdowały się rekwizyty dawnych górników. Mogliśmy z bliska zobaczyć przekrój kopalni, sprzęty dawnych gwarków, ich odzież ochronną oraz wielką maszynę parową. Następnie zjechaliśmy na dół, na głębokość 40 m i zwiedziliśmy całą zabytkową kopalnię, słuchający przy tym opowiadań oraz ciekawostek Pana Edwarda. Największą atrakcją wyjazdu było przepłynięcie łódkami odległości 250 metrów. Na koniec wycieczki zjedliśmy ciepły posiłek i szczeliwie wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana ! Uczniowie wiele się dowiedzieli i na pewno na długo zapamiętają ten wyjazd.

Zapraszam do galerii.

Autor: Małgorzata Babińska