DZIEŃ DZIECKA

Pierwszy dzień czerwca to w mazańcowickiej szkole nie tylko Dzień Dziecka ale i Dzień Sportu. Dzień w którym przygotowano dla uczniów wiele atrakcji .

Na obiektach sportowych przeprowadzono kilka konkurencji sportowych.

Klasy rywalizowały w następujących konkurencjach ;piłce siatkowej, piłce ręcznej, w testach sprawnosci ogólnej i rowerowym torze przeszkód. Wyniki pod tekstem.

W auli szkolnej w obecności Pani Vice Dyrektor Ewy Naglik, uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 1-4 i 5-8, wystąpili w szkolnym pokazie talentów.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą różnorodnością talentów min. prezentowali się pod wzg. artystycznym, muzycznym, plastycznym oraz sportowym.

Uczniowie w obu grupach wiekowych, śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach.

Przedstawili wspaniałą galerię obrazów, dzieł z ceramiki i wypieki kulinarne.

Chwalili się swoimi umiejętnościami sportowo-gimnastycznymi, oraz prezentowali złote medale z różnych dyscyplin sportowych. Tego dnia w szkole, wszyscy nauczyciele organizowali uczniom atrakcyjne spędzanie czasu. Samorząd uczniowski przygotował zabawy min.budowanie wież z makaronu. Pogoda sprzyjała spacerom w związku z tym, uczniowie w obecności nauczycieli wyszli na spacer i na lody.

Kilka dni wcześniej, odbył się Szkolny Konkurs Piosenki, w którym udział brało 11 wokalistów.

Jury w składzie; Pani Vice Dyrektor Aleksandra Kowalczyk, Pani Dorota Hura, Marzena Muzyka oraz uczennica klasy 8 Maja Łukasik, wyłoniło zwycięzców, którzy w pokazie talentów mogli zaprezentować się przed szerszym gronem odbiorców.

Laureaci;

1 m-ce Maja Konior

2 m-ce Julia Rączka

3 m-ce ex aequo Julia Lis i Wojciech Kolber.

Wszystkim uczniom bardzo gratulujemy. Życzymy aby odkryli oraz pięlęgnowali swoje talenty.

Wyniki sportowego Dnia Dziecka

Klasy 5