Marshmallow Challenge

Marshmallow Challenge to znane na całym świecie wyzwanie. Zadanie jest następujące: mając do dyspozycji 20 nitek nieugotowanego spaghetti, metr taśmy malarskiej, metr nici i 1 piankę (Marshmallow) zespoły złożone z kilku osób muszą zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję. Czas przeznaczony na pracę od momentu rozdania materiałów, to 18 minut.  Pianka ma być umieszczona na szczycie wieży.

W Dzień Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował również w naszej szkole „piankowe wyzwanie”, do którego przystąpili uczniowie klas 5 – 8. Powstało wiele przeróżnych konstrukcji, ale nie wszystkie przetrwały „próbę pianki”, pomimo tego wszyscy się bardzo dobrze bawili i rozwijali swoje zdolności inżynierskie. Najwyższą wieżę, która powstała w regulaminowym czasie i przetrwała próbę pianki i czasu zbudowała grupa dziewczyn z 7 b w składzie Joanna Donocik, Julia Kupczak, Julia Kasperska, Małgorzata Paszek i Magda Skokan.

Zespół redakcyjny