Turniej BRD w ZSP Mazańcowicach.

08.04.2022r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Do turnieju zakwalifikowało się (po eliminacjach międzyszkolnych) 6 szkół grupy młodszej klas IV -V i 6 szkól grupy starszej klas VI -VIII powiatu bielskiego. W kategorii młodszej startowały szkoły: SP Kobiernice, SP 2 Kozy, SP Stara Wieś, ZSP Rudzica, SP 29 Bielsko-Biała i ZSP Mazańcowice. Grupa starsza była reprezentowana przez: SP 28,SP 29 i SP 30 z Bielska-Białej, SP 2 Bystra, ZSP Wieszczęta i ZSP Mazańcowice. Uczestnicy tego turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych, zasad udzielania pierwszej pomocy jak i umiejętnością jazdy po sprawnościowym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego.

Drużyna młodsza ZSP Mazańcowice w składzie: Julia Danel, Julian Krysta, Oliwia Piech, Karol Stuglik i Mateusz Kudziełko okazała się bezkonkurencyjna zwyciężając w pięknym stylu.

Drużyna starsza w składzie: Joanna Kosma, Martyna Nikiel i Przemysław Utrata także nie dała szans swoim przeciwnikom zwyciężając z dużą przewagą punktów nad pozostałymi drużynami.

Doceniając rangę Turnieju BRD zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele następujących instytucji: Zastępca Komendanta  Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusza Zajda, Prezes  Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Alina Puszyńska,  Naczelnik bielskiej drogówki asp.szt. Arkadiusz Mroczko, Dyrektor WORD w Bielsku-Białej Mariusz Ogłoziński,  Dyrektor ZSP w Mazańcowicach Agata Czauderna, Zastępca Dyrektora ZSP w Mazańcowicach Ewa Naglik oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i Gminy Jasienica.

opiekunowie Ewa Zeman i Eugeniusz Moskała