Uczta na Olimpie

W poniedziałek 11 kwietnia 2022 r. na korytarzach naszej szkoły można było spotkać bogów greckich oraz inne postacie mitologiczne. Byli to uczniowie i uczennice z klasy 5b, którzy tego dnia na języku polskim urządzali ucztę na Olimpie.

Niecodzienna lekcja, podczas której każdy uczeń zaprezentował wylosowaną wcześniej postać z mitologii greckiej, stanowiła podsumowanie całego cyklu lekcji poświęconego tej tematyce. Na Olimpie spotkali się m.in. wszechwładny Zeus, waleczna Atena, silny heros Herakles oraz nieposkromiony Ikar. W czasie wystąpień uczniowie wykazali się nie tylko dużą wiedzą o mitologicznym świecie, ale również pomysłowością. Wielu z nich przygotowało kostiumy lub własnoręcznie wykonało atrybuty danego bóstwa. Niektórzy nawet wykazali się umiejętnościami kulinarnymi i przynieśli własne wypieki.

Wszystko po to, aby uczniowie z większym zainteresowaniem powtórzyli poznane już wcześniej wiadomości, poszerzyli swoją wiedzę z tego zakresu oraz miło spędzili czas. Wspierając się nawzajem, przełamywali także swoje lęki i obawy przed publicznym wystąpieniem.

Katarzyna Wasilew