Solidarni z Ukrainą "Zbiórka artykułów pierwszej potrzeby"

W piątek, 11 marca, podsumowaliśmy drugą zbiórkę na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Tym razem zebrane dary przekazaliśmy Ośrodkowi Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej. Wolontariusze w piątkowe popołudnie podliczyli, spakowali w kartony i opisali zebrane dary. Pomysłodawcą zbiórki była Pani Joanna Orłowska, a transport darów zapewnił Pan Arkadiusz Brandys.

Wykaz darów społeczności szkolnej na rzecz ofiar wojny w tym tygodniu:

85 kaszek błyskawicznych, 129 „słoiczków”(zupki i desery dla dzieci), 49 opakowań pampersów, 230 musów owocowych, 110 czekolad, 17 opakowań kremów, 92 opakowań chusteczek higienicznych, 109 par skarpet, 173 soczki, 170 opakowań chusteczek nawilżanych, 72 jajka niespodzianki, 65 sztuk batoników, 11 szamponów, 26 mydeł, 30 sztuk bielizny oraz: prześcieradła, spodnie, rękawiczki, pantofle, rajstopy, piżamki, dresy, body, koszulki, czapki, bluzki, ręczniki, plecak, zabawki, gumy rozpuszczalne, kawy, herbaty, kakao, ozdoby do włosów, makarony, wafle, płatki owsiane, gąbki, środki higieniczne, pasty i szczoteczki do zębów.

Kontynuujemy akcję charytatywną. W tym tygodniu przygotowujemy plecaki dla nowoprzybyłych do naszej szkoły uczniów.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Katarzyna Jakubiec-Broda