Solidarni z Ukrainą- DZIECI DZIECIOM

W piątek, 4 marca, podsumowaliśmy pierwszą zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dzieci otrzymają słodycze i zabawki, a wśród nich mnóstwo maskotek - przytulanek, które mają dla dzieci duże znaczenie, szczególnie, kiedy wokół nie ma bliskich im osób.

Wolontariusze w piątkowe popołudnie podliczyli, spakowali w kartony i opisali zebrane dary. Przewiezienie darów na miejsce zapewnili Państwo Izabela oraz Arkadiusz Brandys, co jest wielką pomocą w dotarciu z pomocą na czas i miejsce!

Pragnę zwrócić uwagę na pomoc Pani Anety oraz Pani Grażyny, naszych Pań Woźnych, które zawsze wspierają akcje od strony logistycznej, dzięki czemu przebiegają one bardzo efektywnie.

Oto, co przekazaliśmy na rzecz uchodźców w tym tygodniu:

kartki solidarności od najmłodszych dzieci: 86 sztuk,

batony - 51 dużych paczek,

czekolady - 270 sztuk,

drobne zabawki - 101 sztuk,

maskotki - 253 sztuki,

autka - 110 sztuk,

bombonierki - 24 opakowania,

paluszki, chrupki, wafle, chipsy - 13 paczek,

ciastka - 460 sztuk,

żelki - 130 opakowań,

lizaki - 13 dużych opakowań,

puzzle - 49 zastawów,

kolorowanki, mazaki, kredki, plasteliny - 78 sztuk,

Dary zostały przewiezione do magazynu w Pewli Małej, a obdarowani nimi zostaną uchodźcy przebywający w w okolicach Bielska i Żywca.

Kontynuujemy zbiórkę. Lista darów, które zbieramy w danym tygodniu wisi na drzwiach przy wejściu do budynku szkoły.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Katarzyna Jakubiec-Broda