Edukacyjny warsztat „Sztuka abstrakcyjna”

Edukacyjny warsztat „Sztuka abstrakcyjna” połączony ze zwiedzaniem zabytkowej Willi Sixta – oddziału Galerii BWA w Bielsku-Białej odbył się 12.02.2022r.Wzięło w nim udział 12 członków koła krajoznawczo-turystycznego działającego w ZSP Mazańcowice.

Wycieczka rozpoczęła się spacerem szlakiem zabytków techniki i architektury (m.in. Dworzec PKP, przejście podziemne, zabytkowa zabudowa na ul. 3 maja i Mickiewicza) z omówieniem tablic informacyjnych w poszczególnych miejscach. Po dojściu do Willi Sixta uczestnicy zostali przywitani przez przewodnika miejsca i oprowadzeni po zabytkowej willi– perle XIX-wiecznej architektury(https://galeriabielska.pl/wydarzenie/willa-sixta-bez-tajemnic-zwiedzanie-z-przewodnikiem) oraz po prezentowanej w jej wnętrzach wystawie dzieł sztuki z kolekcji Galerii Bielskiej BWA.

Następnie w podziemiach willi odbyła się części edukacyjna: tj. prezentacja multimedialna na temat kierunków w sztuce i pierwsza część warsztatu na temat abstrakcji w sztuce. W kolejnej uczestnicy zostali podzieleni na grupy i zaproszeni do rozwiązania zagadek i zadań na terenie wystawy. Po podsumowaniu Quizu dzieci otrzymały pamiątkowe mini reprodukcje obrazów.

Dopełnieniem do czasu spędzonego w galerii był spacer na bielska Starówkę

i zabytkowe Wzgórze Zamkowe z omówieniem mijanych atrakcji turystycznych.

Wszyscy uczestnicy zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu i pięknej pogody wrócili szczęśliwie do domów.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wycieczkach uczniów klas 4-8

Opiekunowie Koła Turystycznego „Pionier”