Wywiad z Mickiewiczem

Co roku, w grudniu, nasza szkoła świętuje Dzień Patrona Adama Mickiewicza. Tegoroczne obchody przygotowali uczniowie klas 7a i 5b pod opieką nauczycielek języka polskiego p. Bożeny Krygier i p. Katarzyny Wasilew.

Program artystyczny poświęcony życiu i twórczości poety miał formę wywiadu poprzeplatanego utworami Mickiewicza. Uczniowie deklamowali m. in. Pieśń Filaretów, fragment Epilogu Pana Tadeusza i Stepy Akermańskie. Odegrali także scenkę na podstawie znanej ballady pt. Pani Twardowska. W przedstawieniu wziął również udział szkolny chór, który pod okiem p. Marzeny Muzyki przygotował dwa utwory związane z postacią naszego patrona. Młodzi aktorzy odegrali swoje role na tle dekoracji wykonanej przez p. Iwonę Gawlas.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne młodzi aktorzy nie wystąpili przed widownią. Efekty ich prac zostały nagrane i wyświetlone zespołom klasowym podczas lekcji wychowawczych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

B. Krygier, K. Wasilew