Szlachetna paczka – kolejna charytatywna akcja realizowana w ZSP

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Koordynatorzy tej akcji z Rejonu Bielska-Białej zwrócili się w tym roku do wychowawców świetlicy z prośbą o zaangażowanie społeczności szkolnej na rzecz akcji. Głównym zadaniem było zrobienie i przekazanie „ choinek świątecznych”, zrobionych przez chętnych uczniów jako podziękowanie dla Darczyńców Szlachetnych paczek (link: https://www.szlachetnapaczka.pl/)

Na apel, poza świetlicą i szkolnym kołem wolentariatu odpowiedzieli

Wychowawcy i Rodzice przedszkolaków, którzy przekazali na ten cel konkursowe eko-choinki.

Dodatkowo wśród nauczycieli znaleźli się darczyńcy, którzy wspólnie obdarowali m.in. wybraną z projektu, 7 osobową rodzinę w potrzebie.

W Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej :Szlachetnej Paczki - edycja 2021- pomocą objętych zostało 17010 rodzin. Będzie z niej korzystać ponad 45 tysięcy osób.

W pomoc zaangażowało się ponad 520 tys. Darczyńców!!

Jedną Paczkę, średnio, przygotowywało aż 31 osób, a jej wartość wzrosła do 4 tysięcy złotych. Łączna wartość pomocy to prawie 70 milionów złotych!!

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele w imieniu organizatorów akcji

i własnym serdecznie dziękujemy za otwarte serca i chęć niesienia pomocy

człowiekowi w potrzebie!!