Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach

Zimowa wycieczka Pioniera – mikołajki 2021

4 grudnia już po raz dziesiąty  sympatycy i członkowie Koła Turystycznego wzięli udział w wycieczce pod hasłem  Mikołajki 2021 – „Choinka dla zwierząt”.

Pierwszym punktem programu naszej zimowej wycieczki  była krótka wędrówka  z  Mesznej do Chaty na Groniu. Tu czekało na uczestników  wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez organizatorów – Komisję  ds. Młodzieży  Oddziału PTTK w Bielsku – Białej.

     Dużo radości sprawiło dzieciom spotkanie z Mikołajem, który  obdarował wszystkich uśmiechem, humorem i prezentami. Uczniowie tradycyjnie, jak co roku  zaangażowali się w dokarmianie zwierząt przygotowanym wcześniej pożywieniem, ubierając wspólnie „choinkę dla zwierząt”. Nie zabrakło również aktywnych zabaw  w zimowej scenerii – zjazdów na „byle czym”  i rekreacji na  placu zabaw. Chętni uczniowie klasy  V c  mogli  sprawdzić swoją wiedzę w mini quizie przyrodniczym  i cieszyć się  z otrzymania atrakcyjnych nagród.  Na zakończenie pobytu dzieci  chętnie ogrzały  się przy ognisku, piekąc  przyniesione kiełbaski. 

     Zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu, mikołajkowych niespodzianek  i aktywności ruchowej wróciliśmy do Mazańcowic.

 

 

                                                                                                        Opiekunowie Koła Turystycznego