Dzień kropki w przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Obchodzimy je 15 września. Tego dnia organizowane jest wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Oglądnęły krótką bajkę, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty.

W naszym przedszkolu powstało wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych kropkowych dzieł sztuki. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i konkursach, które pomogły im dostrzec kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, kolorową kulę, piłkę itp.

Dzieci bawiły się również przy piosence o kropce, brały udział w olimpiadzie sportowej oraz wspólnie z rówieśnikami wesoło spędzały czas.

Był to dzień pełen radości i zostanie w myślach przedszkolaków na długi czas.

Zespół redakcyjny