Biblioteka szkolna zaprasza na: "Całoroczny konkurs czytelniczy ..."

"Całoroczny konkurs czytelniczy ze znajomości literatury dziecięcej dla klas  3, 4"

Co miesiąc, na stronie internetowej biblioteki będą pojawiać się cztery pytania z książek dla dzieci, Trzy osoby, które jako pierwsze pojawią się z prawidłowymi odpowiedziami w bibliotece szkolnej, otrzymają 1-4 punktów (1punkt za każdą dobrą odpowiedź). Konkurs trwa do czerwca 2022 roku, gdzie nastąpi podsumowanie i wyłonienie troje zwycięzców. Oczywiście czekają dyplomy i nagrody.

Zapraszamy !

Pytania na wrzesień: dotyczą twórczości: Małgorzaty Strzałkowskiej i C.S. Lewisa

1. Proszę podać tytuł wiersza ……  Na parterze mieszka Tadek, straszny urwis i gagatek. Dobrze jest sąsiadom znany, lecz nie bardzo jest lubiany ..... (M. Strzałkowska)

2. W wierszu: „W zoo” Basia, Ala, Ola, Krysia przystanęły obok  ..........???.

3. Dlaczego rodzeństwo zostaje odesłane na wieś do domu profesora? (Opowieści z Narnii)

4. Czym częstuje Edmunda Czarownica podczas ich pierwszego spotkania?

Zapraszamy do biblioteki   (uczniowie  mogą również wysyłać odpowiedzi na dziennik)