Szkolny dzień wolontariusza

Dnia 15.06.2021 r. w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Wolontariusza”. Szesnastu czynnych wolontariuszy chciało zaznaczyć swoją obecność i podkreślić jak ważna jest wzajemna pomoc.

Uczniowie zostali przez nich obdarowani złotymi myślami na temat pomagania oraz balonami, które zainteresowały szczególnie najmłodszych uczniów. Akcja miała dosyć wymowną symbolikę. Każdy balon jest inny, ale razem tworzą niezwykłe wrażenie wizualne. Podobnie jest z wolontariuszami. Każdy jest inny, ale łącząc się we wspólnej, ofiarują swoje umiejętności i chęć pracy- tworzą niezwykłe rzeczy. Wolontariusze przygotowali również prezentacje na temat wolontariatu dla wszystkich uczniów w szkole– z podziałem na grupy wiekowe.

Opiekun SKW, Katarzyna Jakubiec-Broda