Zapraszamy na wystawę: "Mały Czytelnik" w Bibliotece Szkolnej

5 marca w przedszkolu, w grupie 5-6-latków" Kaczuszki" pod opieką Pani Natalii Król odbyły się zajęcia, które miały na celu rozbudzanie zainteresowań książką, jako źródłem wiedzy.

Dzieci zostały zapoznane z literaturą dziecięcą. Podczas zajęć rozbudzono motywację do samodzielnego czytania książek.

Celem zajęć było przybliżenie przedszkolakom czym jest książka i jak wiele radości sprawia jej czytanie. Następnie odbyło się głośne czytanie bajek, opowiadań, a także konkurs zagadek związanych z postaciami z bajek. Dzieci z każdym zadaniem poradziły sobie bardzo dobrze. Największym zainteresowaniem najmłodszych czytelników cieszyły się książeczki o księżniczkach oraz samochodach, a także atlasy wiedzy.

Dzieci wykonały trójwymiarową pracę plastyczną pt. "Mały czytelnik".

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i zostaną w ich pamięci przez długi czas.

Prace plastyczne z zajęć plastycznych można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy.