Pytania na marzec - Biblioteka szkolna zaprasza na ...

Pytania na marzec - Biblioteka szkolna zaprasza na konkurs: "Całoroczny konkurs czytelniczy ze znajomości literatury dziecięcej dla klas 2, 3, 4"

Pytania na marzec:  dotyczą twórczości  H. Ch. Andersena i C. S. Lewisa

1. Przeczytaj fragmenty i odpowiedz z jakich baśni pochodzą:
"Biedny cesarz ledwie oddychał, miał uczucie, jak gdyby coś usiadło mu na piersiach, otworzył oczy i zobaczył, że to była śmierć; siedziała na jego piersiach, włożyła sobie na głowę jego koronę."
"Pewnego dnia siedziała i oglądała kapelusz staruszki z wymalowanymi kwiatami. Najpiękniejszym z nich była róża. Staruszka zapomniała usunąć ją z kapelusza, podczas gdy inne żywe róże zagrzebała w ziemi."

2. Co wyobrażała sobie  dziewczynka paląc kolejne zapałki?  ("Dziewczynka z zapałkami")

3. Jak miał na imię faun, z którym zaprzyjaźniło się rodzeństwo w książce: „Opowieści z Narnii"?

4. Jak nazywa się profesor, który przyjmuje dzieci do swojego domu? („Opowieści z Narnii")

Zapraszamy do biblioteki (uczniowie  mogą wysłać odpowiedź na dziennik)