Profilaktyka dzieci i młodzieży

Szkoła przystąpiła do realizacji innowacyjnego projektu w ramach działania Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: „ EKOSYSTEMY NA RZECZ UTRZYMANIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W GMINACH ”.

W ramach tego projektu jednym z działań jest  również PROFILAKTYKA DZIECI, MŁODZIEŻY oraz dorosłych realizowana w Szkołach.

Działania mają na CELU:

ü  kompleksowe wsparcie osób chorujących w ich procesie zdrowienia

Poszerzenie wiedzy w zakresie HIGIENY ZDROWIA psychicznego  wśród dzieci i młodzieży:

ü  PROFILAKTYKA PIERWSZORZĘDOWA   - higiena zdrowia psychicznego, odżywianie, wypoczynek, przeciwdziałanie stresowi, relacje interpersonalne, niepokojące objawy, jak działać w sytuacji kryzysu np. Covid-19, itp.

ü  PROFILAKTYKA DRUGORZĘDOWA - wiedza o chorobach, diagnostyka, gdzie szukać pomocy itp.

Projekt realizowany jest  przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki.

W naszej szkole Projekt  jest realizowany w klasach 1-3 z zakresu PROFILAKTYKI PIERWSZORZĘDNEJ. Podczas odbywających się warsztatów , uczniowie słuchali , angażowali się  i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania. Mieli również możliwość wypowiedzieć  się  w Tematyce Zdrowego  Stylu Życia tzn. zainteresowania/hobby ,  zdrowe odżywianie się , sen, równowaga pomiędzy nauką  a wypoczynkiem.  Podsumowanie zakończyło się  rysunkami wykonanymi  przez  uczniów  o następującej tematyce:  Co według Ciebie warto robić, żeby żyć zdrowo.

Pedagog szkolny  Ewa Król