Klasa I c w krainie wyobraźni

Klasa I c w dalszym ciągu uczestniczy w projekcie „Emocja”. W tym tygodniu mogliśmy przeżyć kolejne zajęcia związane z tym projektem.

Tematem lekcji była wyobraźnia. Głównym celem było pobudzenie wyobraźni twórczej, fantazji i kreatywności oraz rozbudzenie aktywności ucznia i chęci zaangażowania podczas zajęć. Uczniowie wysłuchali opowiadania o żółtym baloniku oraz sami tworzyli przyjaciela z balonu. Obejrzeli bajkę edukacyjną pt.: „Miejsce przy miotle”, która miała za zadanie uwrażliwić dzieci na pomaganie innym oraz nawiązać do motta „Dobro zawsze powraca!”. Uczniowie byli bardzo zadowoleni podczas zajęć. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami oraz wnioskami. Stworzyliśmy wspólnie Drzewo Wyobraźni. Został również ogłoszony konkurs klasowy pt.: „Portret Wyobraźni”.  Prawie wszyscy uczniowie wzięli w nim udział. Ich prace były bardzo ciekawe. Widać było ich duże zaangażowanie. Zostały już ogłoszone wyniki konkursu:

I miejsce Zuzanna Gańczarczyk,

II miejsce Zuzanna Wargacka

III miejsce Kajetan Okrzesik

wyróżnieni: Martyna Szczepaniak, Amelia Sadkowska, Maja Klemens.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Autor: Małgorzata Babińska