Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach

MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W BADMINTONIE

Nasza Szkoła reprezentowana przez Maję Paszek i Nadię Maciantowicz wywalczyła Mistrzostwo Województwa Śląskiego w Badmintonie :)

W Finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Badmintonie dziewcząt które odbyły się w Pszczynie 25.04.2024 Maja i Nadia z klasy 7c wywalczyły 1 miejsce.
Aby dostać się do Finału musiały rozegrać kolejno zawody Powiatowe, Rejonowe , 1/2 finał Województwa gdzie również wywalczyły pierwsze miejsca.

W finale bo zaciętych pojedynkach gier singlowych i deblowych pokazały że systematyczne treningi i wylany pot nie poszedł na marne. Zagrały naprawdę świetnie i jestem z nich bardzo dumny- komentuje Bartosz Pietryja trener i nauczyciel wfu ze szkoły.

8. SP 2 w Czeladzi

Dodatkowo do Finału Igrzysk Dzieci awansowały młodsze koleżanki ze szkoły z Mazańcowic z 5 klasy Amelia Jagła, Nadia Piech i Natalia Filapek gdzie tym razem po zaciętych pojedynkach musiały uznać wyższość przeciwniczek i zajęły 8 miejsce, za rok będą mogły się zrewanżować.

Gratulacje dla całej reprezentacji szkoły!