Dzień Ziemi w klasie 2a

Temat ochrony przyrody i naszej planety był bardzo szeroko omawiany w klasie 2a.

Dzieci podczas rozmów, zabaw i gier dydaktycznych poznawały przyczyny zanieczyszczeń naszego środowiska. Wszyscy wspólnie poszukiwali sposobów i rozwiązań walki z nimi. Klasa stworzyła w grupach piękne plakaty, uczestniczyła w zabawach na orientację i spostrzegawczość. Pod bacznym okiem p. Agnieszki Kapturkiewicz  w bibliotece szkolnej uczniowie rozszerzyli i zgłębili swoją wiedzę rozwiązując zadania o tematyce ekologicznej i uczestnicząc w zabawach orientacyjno – porządkowych. Zwieńczeniem zajęć było czytanie fragmentu lektury „Bajki w zielonych sukienkach”. Na zakończenie tego obszernego tematu uczniowie z kl. 2 a, którzy uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Bawię się, buduję, programuję” zaprojektowali i zaprogramowali własne roboty, które z czasem być może będą pomocne w sprzątaniu świata z zanieczyszczeń i śmieci, bo taki zamysł mieli młodzi konstruktorzy.

Tatiana Przybylska