„Poznajemy zwierzęta świata”

W świetlicy szkolnej realizowany był projekt ekologiczny pod hasłem „Poznajemy zwierzęta świata”.

Temat zwierząt zawsze budzi dziecięcą ciekawość i wiąże się z zainteresowaniami uczniów, dlatego dzieci z klas pierwszych i z klasy II a chętnie wzięły udział w tym przedsięwzięciu.
Pierwszym etapem projektu było wykonanie przez uczniów ilustracji typu mandal przedstawiającej wybranego przez siebie zwierzaka. Następnie dzieci korzystając z różnych źródeł wiedzy: filmów edukacyjnych, przygotowanych dla nich informacji, książek przyrodniczych, itp. przedstawili zdobytą wiedzę prezentując ją na forum grupy. W trakcie zajęć z całą grupą (rozmowy w kręgu, dzielenie się spostrzeżeniami) uczniowie chętnie mówili o chęci zaobserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku np.: w trakcie podróży. Podjęliśmy także temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt z powodu szkodliwej działalności człowieka.
Wielu uczniów z dużym zaangażowaniem podejmowało działania edukacyjne jak i plastyczne, dlatego też zostali wyróżnieni na apelu szkolnym i otrzymali symboliczne upominki.

Wychowawcy świetlicy.