Obchody Dnia Ziemi w klasie 2c

Dnia 22.04.24 obchodzimy Dzień Ziemi. Klasa 2c świętowała ten dzień przeprowadzając szereg różnych działań. Zachęcamy do troski o Ziemię!

Zaczęliśmy rozmawiać o ekologii już tydzień wcześniej na zajęciach edukacyjnych. Celem prowadzonych zajęć było propagowanie postaw proekologicznych. Obejrzeliśmy filmy o tematyce ekologicznej, przeprowadziliśmy pogadanki dotyczące recyklingu oraz segregacji śmieci. Zwróciliśmy uwagę na to jak dbać o czyste powietrze oraz wodę, a także Płuca Ziemi czyli lasy.

W ramach zajęć plastyczno-technicznych przygotowaliśmy torby wielokrotnego użytku z używanych, za małych lub nielubianych t-shirtów. Dzięki różnym inspiracjom każda torba została własnoręcznie wykonana, dzięki flamastrom do tkanin powstały ciekawe, kolorowe wzory. Dzięki takiemu wykorzystaniu podkoszulek mogliśmy nadać im nowe życie.

Wśród klasy drugich został przeprowadzony konkurs wiedzy ekologicznej. Wyniki już wkrótce!

mgr Daria Łukaszewska-Koch