Projekt "Żyję, więc ratuję"

W dniu 12.04 w ramach projektu "Zwolnieni z Teorii" młodzież  reprezentowana przez: Wiktorię Morawską, Zofię Ochodek, Kacpra Żelasko, Wojciecha Dzierżawę z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej przeprowadziła zajęcia "Żyję, więc Ratuję".

Celem tych zajęć jest edukowanie dzieci z klas I - III z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przezwyciężania strachu przed udzielaniem pomocy, zapoznanie z urządzeniem AED. Dzieci miały możliwość ćwiczenia jak poprawnie zgłosić wypadek, jak krok po kroku prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, chętnie zadawali pytania oraz uczestniczyli we wszelkich ćwiczeniach zaproponowanych przez prowadzących.

Kreatywnej młodzieży z bielskiego liceum, dziękujemy za interesujące zajęcia i życzymy dalszego zapału i zaangażowania w misji szerzenia wiedzy o pierwszej pomocy!

Tatiana Przybylska
                                                                                                                  Monika Barnaś