Ach te Kobiety

20 marca 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach, odbył się pierwszy wieczorek poetycko-muzyczny, dedykowany kobietom a zatytułowany „Ach te Kobiety”.

W trakcie spotkania przy świecach zaprezentowaliśmy utwory liryczne i muzyczne, które wprowadziły widzów w sentymentalne wrażenia. Przedstawienie rozpoczęła piosenka Haliny Kunickiej „Dwanaście godzin z życia kobiety”, którą uczniowie zaprezentowali w formie pantomimicznej scenki w maskach.
Nasi słuchacze – Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i bliscy krewni, mieli okazję wysłuchać wierszy takich twórców jak: Jan Kochanowski, Francesco Petrarca, Konstanty Ildefons Gałczyński, Halina Poświatowska, Wisława Szymborska, Julian Tuwim, Bolesław Leśmian oraz własnych interpretacji następujących utworów muzycznych: „Być kobietą” Alicji Majewskiej, „Będziesz moją Panią” Marka Grechuty, „Na Pani tle” Ryszarda Rynkowskiego, „Baby, ach te baby” Andrzeja Zauchy, „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk, „Bo z dziewczynami” Jerzego Połomskiego „Tyle wdzięku” Danuty Rinn oraz „Lubię wracać” Zbigniewa Wodeckiego.
Uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie. Wystąpili jak profesjonalni artyści, którzy wykazali się niezwykłym talentem recytatorskim, wokalnym, aktorskim a nawet satyrycznym.
Goście mogli wypić kawę i delektować się słodkościami oraz poddać się nastrojowi magicznej chwili.
Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Pani Natalii Chrobak – Lis i Pani Marzeny Muzyki, które wspólnie opracowały program wieczoru i przygotowały dzieci do występu oraz organizacji obsługi słodkiej kawiarenki. O dekorację auli zadbała Pani Iwona Gawlas oraz Pani Aldona Fokt, dzięki której mogliśmy stworzyć galerię obrazów lokalnych artystek. Wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły, bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a naszym gościom za ciepłe przyjęcie oraz miłe komentarze.

Zespół redakcyjny