Ślubowanie uczniów klas pierwszych

15 października w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie! Grono uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach powiększyło się o 55-ciu nowych członków.

Klasy I a, I b oraz I c zostały uroczyście przywitane przez klasy drugie w obecności Pani Dyrektor Ewy Naglik, Pani Dyrektor Aleksandry Waliczek, Nauczycieli-Wychowawców klas I oraz rodziców uczniów. Pierwszoklasiści również zaprezentowali krótki występ artystyczny, który składał się z recytowanych wierszy oraz piosenek.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Ewa Naglik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Nowi uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności, dostając dyplom na pamiątkę tego ważnego wydarzenia. W klasach odbyło się również wręczenie medali oraz rogów obfitości załadowanych po brzegi słodkościami.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!